Ajankohta

11.6.2025 17:00 – 11.6.2025 19:00

Paikka

Korkeasaaren eläintarha, Mustikkamaa

Tapahtumaluokka

Perheiden virkistys ja vertaistuki
Riikinkukko
← Takaisin

Tervetuloa mukaan perheiden kesäretkelle Korkeasaareen katsomaan mitä eläimille kuuluu. Retki on keskiviikkona klo 11.6. kello 17-19. Yhdistys tarjoaa osallistujille pääsylipun eläintarhaan ja pienen välipalan sovitulla eväspaikalla. Voit ottaa mukaan myös omia eväitä ja vesipullon. 

Tapahtuma on tarkoitettu pääkaupunkiseudun perheille, jossa on kehitysvammainen tai vastaavaa laaja-alaista tukea tarvitseva lapsi. 

Ilmoittaudu mukaan 5.6. mennessä tapahtumakalenterin kautta. Muista ilmoittaa kaikki mukaan tulevat perheen jäsenet "+lisää osallistuja". Paikkoja on rajallinen määrä ja ne täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä. Olemme kaikkiin ilmoittautuneisiin yhteydessä sähköpostitse ennen tapahtumaa. Sähköpostissa kerromme tapaamispaikan, mukana olevan työntekijän yhteystiedot ja muut käytännön asiat. 

Ilmoittautuminen on sitova. Ilmoitathan välittömästi, jos et pääse tapahtumaan, niin voimme tarjota paikkaa jonossa olevalle. 

Kaikissa tapahtumissamme on turvallisemman tilan periaatteet. Voi tutustua nihin täällä: Turvallisemman tilan periaatteet

Lisätietoja Heini Lahtinen heini.lahtinen@kvtuki57.fi tai 0407079967 ja Aino Raike aino.raike@kvtuki57.fi tai 0405222138

Ilmoittaudu tapahtumaan

Ilmoittautujan tiedot

Ilmoitamme tähän mukaan pääsystä.
EiKyllä
KylläEi
Esimerkiksi pelot, aistiherkkyys, vuorovaikutuksen haasteet...
EiKyllä
Antamalla kuvausluvan annan oikeuden Kehitysvammatuki 57 ry:n käyttää kuvia julkaisuissa ja internetissä.
Kyllä
Olen lukenut peruutusehdot ja hyväksyn ne.
Kyllä
Annan suostumukseni henkilötietojeni tallentamiseen ja käsittelyyn Kehitysvammatuki 57 ry:n osallistujarekisterissä tietosuojaselosteen mukaisesti.
+ Lisää uusi osallistuja


Tutustu tietosuojaselosteeseen tästä.