Kaakon kammari syyskuu 2022
UUSI AIKA -SUNNUNTAINA! Syyskaudella sunnuntaisin 18.9., 16.10. ja 20.11. klo 15–18 Kaakon kammari - perheille yhteinen iltapäivä Oskarinpuiston toimijatalossa. Ohjattua ja teemallista toimintaa lapsille. Tarjolla keittopäivällinen. Ei ennakkoilmoittautumista. Nähdään Kaakon kammarissa! ❤
Ajankohta
18.9.2022 15:00 – 18.9.2022 18:00Paikka
Oskarinpuiston toimijatalo, Marjaniemenranta 48, 00930 HelsinkiTapahtumaluokka
Perheiden virkistys ja vertaistuki
Tervetuloa Kaakon Kammariin viettämään mukavaa iltapäivää yhdessä muiden perheiden kanssa. Mukaan voi tulla koko perhe tai osa perheestä. Tarjolla on keittopäivällinen sekä kahvia/teetä.
Kaakon kammari tarjoaa virkistystä ja vertaistukea koko perheelle. Oskarinpuiston toimijatalossa on iso liikuntasali, joka mahdollistaa liikunnan riemun ja erilaiset teemalliset tuokiot. Paikalla on aina parkkitoiminnan koordinaattori ja mukana on vapaaehtoisia leikkimässä ja pelaamassa lasten kanssa.
Päävastuu lapsista on vanhemmilla, mutta tarjoamme mielellämme apua lasten kanssa olemisessa ja leikkimisessä.
Kaakon kammariin pääsee hyvin metrolla ja bussilla. Omalla autolla tuleville löytyy hyvin parkkipaikkoja.
Tapahtumaan voi osallistua pääkaupunkiseudun lisäksi Kirkkonummella, Tuusulassa ja Keravalla asuvat perheet, joissa on erityistä tukea tarvitseva lapsi.
Halutessanne voitte ilmoittaa tulostanne ennakkoon alla olevan lomakkeen kautta tai laittamalla viestiä. Ilmoitathan ennakkoon erityisruokavaliosta tai allergioista.
Lisätietoja Heidi, heidi.rinta-lusa@kvtuki57.fi tai 0444938083