Ajankohta

19.12.2025 18:00 – 19.12.2025 18:35

Paikka

Kulttuurimylly (Myllypuro)

Tapahtumaluokka

Perheiden virkistys ja vertaistuki
Kuvassa nainen ja tonttu istuvat vierekkäin ja taustalla on keltaista valoa.
← Takaisin

Maria Baric Company tarjoaa yhteistyön myötä järjestömme kautta 10 vapaalippua lapsiperheille nukketeatteriesitykseen Joulupallo. Vielä 2 lippua jäljellä! Esitys järjestetään pe 19.12.2025 klo 18.00 Kulttuurimyllyssä (Myllypuron metroaseman vieressä, Liikuntamyllyn alakerrassa). Esityksen kesto on 35 minuuttia ja se on tarkoitettu kaikenikäisille.

“Jokaisella meistä on jokin lahja, joka tekee meistä erityisen. Se pitää vain löytää.” Joulupallo on lumoava joulutarina omien vahvuuksien etsimisestä ja löytämisestä.

Liput on tarkoitettu perheille, joilla ei muuten olisi taloudellista mahdollisuutta päästä teatteriin. Ilmoittaudu mukaan 17.12. mennessä. 

Huom! Teatteriesitys on omatoiminen, eikä paikalla ole yhdistyksen työntekijää. Liput lähetetään sähköpostitse järjestäjän toimesta.

Lisätietoja perhetyöntekijä Heiniltä: 040-7079967 tai heini.lahtinen@kvtuki57.fi

Ilmoittautuminen tapahtumaan on päättynyt.