Ajankohta

9.5.2026 10:30 – 9.5.2026 14:30

Paikka

Maunula

Hinta

20 €

Tapahtumaluokka

Ryhmät, kerhot ja kurssit
kädet ja erilaisia luonnonmateriaaleja
← Takaisin
  • Aika: Lauantaina 9.5. klo 10.30–14.30 ja sunnuntaina 10.5. klo 10.30–14.30.
  • Paikka: Lauantaina Tapaaminen Maunula-talolla (Metsäpurontie 4) ja teemme töitä luokkahuoneessa ja Maunula-talon ympäristössä. Sunnuntaina tapaaminen Maunulan-majalla (Metsäläntie 9) ja teemme tehtäviä kahvilan ympäristössä.
  • Ohjelma: Taideterapeuttinen kurssi on suunnattu aikuiselle yhdessä hänen läheisensä kanssa. Kurssille voi osallistua, vaikka ei enää asuisi lapsuudenkodissa läheisensä kanssa. Kurssin lähtökohtana on luontosuhde ja luonnonmateriaalit. Pukeuduthan sään mukaan. Huomaathan että kurssipäivä osuu äitienpäivälle. Maunulan-majan kahvilaan pääsee esteettömästi, mutta WC-tilat eivät ole esteettömät.
  • Hinta: 20€/pari
  • Ohjaaja: Maarit Myllynen
  • Lisätiedot ja ilmoittautuminen: ilmonet.fi tai Helsingin työväenopiston asiakaspalvelu: 09 310 88610. Kurssille ilmoittautuu parista toinen, joko osallistuja tai läheinen. Kummatkin sitoutuvat kuitenkin osallistumaan kurssille

Linkki Helsingin työväenopiston Ilmonet-sivulle.